Akara's Altar
Genel

Pazar Kalkınma Fonu (Vergi Sistemi) Nedir, Ne Değildir?

Knight

19 Aralık 2019 tarihli bakımla birlikte USKO’ya dahil olan Pazar Kalkınma Fonu (Merchant Union Fund) nedir, ne değildir?

© Mgame Corporation

Bildiğiniz üzere 19 Aralık 2019 tarihli bakımla birlikte, bir süredir Kore sunucularında etkin olan Pazar Kalkınma Fonu (İngilizce adıyla Merchant Union Fund), USKO sunucularında da etkinleştirildi. Pazar Kalkınma Fonu nedir, ne değildir, ekonomiye ne gibi etkileri olacak?

Peki nedir bu Pazar Kalkınma Fonu?

Pazar Kalkınma Fonu kısaca, oyundaki tüm pazar ticaretlerinden %3 kesinti yapılarak, bu kesintinin bir fonda toplanması ve toplanan para 21 GB (2.100.000.000 Coin) sınırına ulaştığında, bu paranın belirli bir düzende sistem tarafından seçilen rastgele 7 oyuncuya dağıtılmasıdır.

Belirli bir düzen? Rastgele 7 oyuncu?

Düzen şöyle:

  • 1 şanslı oyuncu: 10 GB değerinde Mithril Çek
  • Diğer 1 şanslı oyuncu: 5 GB değerinde Platinum Çek
  • Diğer 5 şanslı oyuncu: 1 GB değerinde Gold Çek

Tüm bu çeklerin takasa ve satışa kapalı olduğunu ve 7 gün içerisinde bozdurulması gerektiğini de hatırlatalım.

Rastgele 7 oyuncuysa, fona katkıda bulunan oyuncular arasından rastgele 7’sinin seçilmesiyle belirlenecek. Ancak ne geliştirici ekip Mgame, ne de yayıncı ekip NTTGame fona katkıda bulunmak dışında, sistem tarafından seçilmek için ne gibi kriterler olduğu konusunda bir açıklama yapmadı. USKO GM’lerinden Khenarth, sistemin suistimal edilmemesi adına bunun özellikle açıklanmayacağını belirtti.

Ya ödül kazanırsam?

Bulunduğunuz sunucunun fonu 21 GB sınırına ulaştığında tüm sunucuda şanslı kişiler sohbet ekranından duyurulacaktır. Bk. alttaki görsel.

Pazar Kalkınma Fonu

Şanslı kişi olup ödül kazanırsanız, ödülünüz oyun içi posta yoluyla gönderilecektir.

Kazandığınız ödülü 7 gün içerisinde, [Grand Merchant] Kaishan’ın yanında bulunan [Grand Merchant] Assistant NPC’si aracılığıyla takas edebilirsiniz.

Pazar sisteminde olduğu gibi kazanılan ödüllerde de %3 kesinti yapılacaktır.

6 Yorum

6 Comments

Bir Yanıt Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı